Prima pagina Contact
URGENT !!! - NOI PRECIZARI PRIVIND CUPRINDEREA COPIILOR IN CLASA PREGATITOARE SI IN CLASA I
23 Feb 2012 14:25

 

DE LA ISMB :

PRECIZARI  PRIVIND CUPRINDEREA COPIILOR   IN CLASA  PREGATITOARE SI  IN  CLASA I,  IN  ANUL SCOLAR  2012-2013

 

 

  • In situatia in care adresa de domiciliu sau resedinta nu se regaseste in nicio circumscriptie scolara din municipiul Bucuresti, parintii se vor adresa Inspectoratului Scolar al Municipiului Bucuresti printr-o solicitare scrisa pana pe data de 24.02.2012.


  • Parintii copiilor care nu au fost recenzati in perioada 30.01.2012-18.02.2012 sunt rugati sa se adreseze unitatii de invatamant in a carei circumscriptie scolara este arondata adresa de domiciliu sau resedinta pentru a fi luati in evidenta.

   

  • In cazul in care prescolarii nu se regasesc in evidentele unitatilor de invatamant respective, scolarizarea acestora in anul scolar 2012-2013 se va face pe locurile ramase libere la nivelul municipiului Bucuresti.

 

  • RUGAM  PARINTII  CU  DOMICILIUL SAU  RESEDINTA  IN  CIRCUMSCRIPTIA  SCOLII  97,  AI  CAROR  COPII  NU  AU  FOST  RECENZATI  PANA  LA  ACEASTA  DATA,  SA  SE  ADRESEZE SECRETARIATULUI  SCOLII   NOASTRE  PANA  VINERI,  24.02.2012,  ORA 18.00,  PENTRU  A  FI  CUPRINSI  IN  BAZA  DE  DATE,  IN  VEDEREA  INSCRIERII  COPILULUI  IN  CLASA PREGATITOARE  SAU  CLASA I,   IN  PRIMA  ETAPA  (5- 16.03.2012)


 

 

 

Asculta imnul scolii!
Versuri:
Link-uri utile

Poate nu acum imediat, dar peste cativa ani, cand vom fi ajuns oameni mari, fericiti si impliniti cu tot ceea ce vom face, ne vom uita cu drag inapoi la cei care ne-au ajutat sa ajungem cei ce vom fi. Si atunci vom zambi melancolic si vom spune cu recunostinta, inca odata, ca si acum: VA MULTUMIM ! Pentru ca ati fost si ne-ati ajutat SA DEVENIM ”

PROMOČšIA 2017