Prima pagina Contact
NOI PRECIZARI PRIVIND INSCRIEREA IN CLASA PREGATITOARE SI CLASA I
15 Feb 2012 11:32

 Stimati parinti, 

Pentru informarea dumneavoastra privind inscrierea in clasa pregatitoare si clasa I pentru anul scolar 2012-2013 va rugam sa studiati urmatoarele documentele postate pe pagina web a ISMB, la rubrica Abecedar.  Acestea pot fi descarcate si de pe pagina web a scolii noastre.

Descarcati de aici pentru Informatii noi - clasa I si clasa pregatitoare

  • Pentru parintii care solicita evaluarea psihosomatica a copiilor in vederea inscrierii in clasa pregatitoare si in clasa I, pentru anul scolar 2012-2013, Inspectoratul Scolar al Municipiului Bucuresti si Centrul Municipal al Municipiului Bucuresti pentru Resurse si Asistenta Educationala, au pus la dispozitia parintilor doua adrese de e-mail la care pot trimite un mesaj cu informatiile necesare in vederea programarii la centrele de evaluare, in perioada 16.02 - 28.02.2012.
  • Adresele de e-mail sunt urmatoarele :                                                                                                                                                                                                                                                                                                     cmbrae_evaluare_cls_1@yahoo.com                                                                                                                                                                                                                                                                                  cmbrae_evaluare_cls_preg@yahoo.com                      
  • Informatiile pe care parintii trebuie sa le furnizeze in continutul e-mail-ului sunt:
  1. Numele si prenumele copilului
  2. Ziua, luna si anul nasterii
  3. A parcurs / nu a parcurs grupa mare, pregatitoare pentru scoala, in anul scolar 2011-2012
  4. Clasa pentru care opteaza sa-si inscrie copilul in anul scolar  2012-2013
  5. Sectorul in care doreste sa mearga pentru evaluarea psihosomatica.

Ziua si ora la care parintele este programat sa mearga cu copilul pentru evaluarea psihosomatica vor fi comunicate pe e-mail in aceeasi zi in care s-a trimis mesajul.

 

Asculta imnul scolii!
Versuri:
Link-uri utile

Ori să se revizuiască, primesc! dar să nu se schimbe nimica; ori să nu se revizuiască, primesc! dar atunci să se schimbe pe ici pe colo, şi anume în punctele esenţiale.

Farfuridi, din