Prima pagina Contact
NOI PRECIZARI PRIVIND INSCRIEREA IN CLASA PREGATITOARE SI CLASA I
15 Feb 2012 11:32

 Stimati parinti, 

Pentru informarea dumneavoastra privind inscrierea in clasa pregatitoare si clasa I pentru anul scolar 2012-2013 va rugam sa studiati urmatoarele documentele postate pe pagina web a ISMB, la rubrica Abecedar.  Acestea pot fi descarcate si de pe pagina web a scolii noastre.

Descarcati de aici pentru Informatii noi - clasa I si clasa pregatitoare

  • Pentru parintii care solicita evaluarea psihosomatica a copiilor in vederea inscrierii in clasa pregatitoare si in clasa I, pentru anul scolar 2012-2013, Inspectoratul Scolar al Municipiului Bucuresti si Centrul Municipal al Municipiului Bucuresti pentru Resurse si Asistenta Educationala, au pus la dispozitia parintilor doua adrese de e-mail la care pot trimite un mesaj cu informatiile necesare in vederea programarii la centrele de evaluare, in perioada 16.02 - 28.02.2012.
  • Adresele de e-mail sunt urmatoarele :                                                                                                                                                                                                                                                                                                     cmbrae_evaluare_cls_1@yahoo.com                                                                                                                                                                                                                                                                                  cmbrae_evaluare_cls_preg@yahoo.com                      
  • Informatiile pe care parintii trebuie sa le furnizeze in continutul e-mail-ului sunt:
  1. Numele si prenumele copilului
  2. Ziua, luna si anul nasterii
  3. A parcurs / nu a parcurs grupa mare, pregatitoare pentru scoala, in anul scolar 2011-2012
  4. Clasa pentru care opteaza sa-si inscrie copilul in anul scolar  2012-2013
  5. Sectorul in care doreste sa mearga pentru evaluarea psihosomatica.

Ziua si ora la care parintele este programat sa mearga cu copilul pentru evaluarea psihosomatica vor fi comunicate pe e-mail in aceeasi zi in care s-a trimis mesajul.

 

Asculta imnul scolii!
Versuri:
Link-uri utile

Poate nu acum imediat, dar peste cativa ani, cand vom fi ajuns oameni mari, fericiti si impliniti cu tot ceea ce vom face, ne vom uita cu drag inapoi la cei care ne-au ajutat sa ajungem cei ce vom fi. Si atunci vom zambi melancolic si vom spune cu recunostinta, inca odata, ca si acum: VA MULTUMIM ! Pentru ca ati fost si ne-ati ajutat SA DEVENIM ”

PROMOČšIA 2017