Prima pagina Contact
INSCRIEREA COPIILOR IN CLASA PREGATITOARE SI CLASA I - an scolar 2012-2013
30 Jan 2012 12:05

 

Descarcati aici METODOLOGIA SI CALENDARUL INSCRIERII IN CLASA PREGATITOARE SI CLASA I 2012-2013

Descarcati aici BROSURA INSCRIERE CLASA PREGATITOARE SI CLASA I 2012-2013

In perioada 31 ianuarie - 12 februarie 2012 se va efectua, recensamantul copiilor ce urmeaza a fi inscrisi in clasa pregatitoare sau clasa I pentru anul scolar 2012-2013. Recensamantul va fi efectuat de personal din unitati de invatamant ale capitalei. 

Rugam parintii care au copii ce urmeaza a fi inscrisi in clasa pregatitoare sau clasa I sa coopereze cu recenzorii pentru inregistrarea corecta a datelor.

Rugam parintii care nu pot gasiti la domiciliu pentru recensamant sa ia legatura cu scoala la telefon 0213302545.

Inscrierea in clasa pregatitoare si in clasa I se face in etape succesive, dupa cum urmeaza:

  • Etapa 1 ( 5-16 martie 2012)  vor fi inscrisi copiii care solicita inscrierea la scoala de circumscriptie
  • Etapa 2 ( 20 - 27 martie 2012)  vor fi inscrisi copiii care solicita inscrierea la o alta unitate scolara decat scoala de circumscriptie, pe locurile ramase libere dupa repartizarea copiilor din circumscriptia scolara a unitatii de invatamant solicitate
  • Etapa 3 (23-25 aprilie) sunt inscrisi copiii care au solicitat inscrierea la o alta scoala decat scoala de circumscriptie, dar nu au fost inmatriculati, din lipsa de locuri, sau cei care nu au participat  pana acum la nicio etapa de inscriere si, in aceasta etapa, solicita inscrierea la scoala de circumscriptie
  • Etapa 4 (2-9 mai 2012) este asigurata inscrierea copiilor care nu au participat la etapele anterioare sau nu au fost inmatriculati, din diferite motive

 

 

Asculta imnul scolii!
Versuri:
Link-uri utile

Educaţia este ceea ce rămâne după ce ai uitat tot ceea ce ai învăţat în şcoală.

Albert Einstein