Prima pagina Contact
INFORMARE CABINET MEDICAL
27 Jul 2018 06:55

       ANUNT- CABINET MEDICAL

   Stimati parinti, va informam ca pentru inscrierea sau reinscrierea copiilor la scoala, in fiecare an scolar, conform ,,Ordinului nr.1002/5057/2015 privind modificarea si completarea anexei la ordinul ministrului educatiei nationale si al ministrului sanatatii nr.5298/1668/2011 pentru aprobarea metodologiei privind examinarea starii de sanatate a prescolarilor si elevilor din unitatile de invatamant de stat si particulare autorizate /acreditate, privind acordarea asistentei medicale gratuite si pentru promovarea unui stil de viata sanatos", sunt necesare urmatoarele documente eliberate de medicul de familie: 

  1. Adeverinta medicala pentru inscrierea in colectivitate (cu date privind suferintele patologice ale copilului, alergii, tratamente, vaccinuri).
  2. Avizul Epidemiologic (care atesta ca elevul nu are semne si simptome de boala transmisibila). 
  3. Adeverinta medicala pentru orele de educatie fizica si sport: apt/inapt. 

      Va rugam sa aduceti aceste documente in intervalul 10-25 septembrie 2018 la Cabinetul Medical al scolii, intre orele 9-19 . (intr-o folie transparenta cu o eticheta in interior pe care sa scrie clasa).

 

       Avizul epidemiologic va fi adus la fiecare reincepere a scolii, dupa fiecare vacanta ( de iarna, intersemestriala, de primavara).

Asculta imnul scolii!
Versuri:
Link-uri utile

Ori să se revizuiască, primesc! dar să nu se schimbe nimica; ori să nu se revizuiască, primesc! dar atunci să se schimbe pe ici pe colo, şi anume în punctele esenţiale.

Farfuridi, din