Prima pagina Contact
EVALUAREA NATIONALA 2014 - CLASA a VIII-a
19 Jun 2014 22:50

IN ATENTIA CANDIDATILOR

Zilele de sustinere a probelor 

 • LUNI, 23 iunie 2014 - LIMBA SI LITERATURA ROMANA
 • MIERCURI, 25 iunie 2014 - MATEMATICA

Listele cu repartitia elevilor in salile de examen vor fi afisate la avizierul scolii, in cursul zilei de sambata, 21 iunie 2014.

In fiecare zi in care se sustin probele :

 • 8.00 - 8.30 : candidatii se vor prezenta in centrul de examen avand asupra lor un document de identitate (carte de identitate, carnet de elev cu poza si vizat pe anul scolar in curs)
 • inainte de patruderea in salile de examen elevii vor depune in sala de depozitare toate materialele si obiectele, aparatura de telefonie mobila, sau electronica, tot ce poate conduce la frauda sau tentativa de frauda, conform prevederilor metodologiei de examen
 • 8.30 - 9.00 : elevii vor fi legitimati in salile de examen; se vor prelucra articolele din OMECTS nr. 4801 din 2010, privind desfasurarea probelor scrise, cu semnarea procesului verbal de instruire de catre candidati
 • 9.00 : debutul probei scrise; dupa desigilarea plicului cu subiectele corespunzatoare probei niciun elev nu are voie sa paraseasca sala sau sa intre in sala de examen
 • 9.00 - 11.00 : desfasurarea probei de examen
 • cel tarziu la ora 11.00, dar nu mai devreme de o ora de la debutul probei - predarea de catre candidati a lucrarilor scrise 
 • pentru elaborarea lucrarii scrise elevii folosesc numai cerneala sau pasta de culoare albastra, iar pentru executarea schemelor sau a desenelor folosesc numai creion negru; pentru proba de la disciplina Matematica elevii pot folosi instrumente pentru desen.

vineri, 27 iunie 2014

 • cel tarziu la ora 16.00 la sediul scolii vor fi afisate rezultatele initiale
 • 16.00 - 20.00 se pot depune eventuale contestatii, prin completarea unei cereri tip care va putea fi ridicata de la sediul scolii; cererea va fi semnata de catre candidat si parinte (care se va legitima)

marti, 1 iulie 2014

 • cel tarziu la ora 16.00  la sediul scolii vor fi afisate rezultatele finale

MULT SUCCES ELEVILOR NOSTRI !

Asculta imnul scolii!
Versuri:
Link-uri utile

A citi fără să gândeşti e ca şi cum ai mânca fără să digeri.

Edmund Burke