Prima pagina Contact
DOCUMENTE MEDICALE PENTRU ELEVII DIN CLASELE PREGATITOARE ALE SCOLII 97
6 Sep 2016 15:02

Avand in vedere ordinul MS nr. 1002/2015 - Metodologia privind examinarea starii de sanatate a prescolarilor si elevilor din institutiile de invatamant de stat si particulare avizate/acreditate, va aducem la cunostinta urmatoarele:

Incepand cu data de 12 septembrie 2016, parintii elevilor din clasele pregatitoare vor preda cabinetului medical al scolii fisa medicala a copilului (eliberata de gradinita), precum si urmatoarele documente eliberate de medicul de familie, conform anexelor la OMS nr. 1002/2015.

1. Adeverinta medicala pentru inscrierea in colectivitate

2. Fisa de vaccinari

3. Aviz epidemiologic pentru (re)intrare in colectivitate

Pentru orele de educatie fizica elevii vor prezenta invatatorului clasei un document medical eliberat de medicul de familie, in care se vor consemna urmatoarele: Clinic sanatos. Apt pentru ed. fizica - an scolar 2016-2017.

Asculta imnul scolii!
Versuri:
Link-uri utile

Educaţia este ceea ce rămâne după ce ai uitat tot ceea ce ai învăţat în şcoală.

Albert Einstein