Prima pagina Contact
CONCURSUL INTERJUDETEAN JOSE MARTI
7 Feb 2012 12:55

 Sambata, 4.02.2012, a avut loc Concursul Interjudetean de Matematica Jose Marti, organizat de Scoala nr. 56, Bucuresti. 

Concursul s-a adresat elevilor din clasele IV-VIII.

Dupa afisarea rezultatelor, elevii scolii noastre au obtinut si de aceasta data rezultate deosebite, fapt ce a plasat Scoala cu cls. I-VIII nr. 97 pe locul al III-lea in clasamentul scolilor participante (din Bucuresti si din alte judetae din tara).

Felicitari elevilor si cadrelor didactice care s-au preocupat indeaproape de pregatirea lor !

Pentru detalii legate de rezultatele elevilor pe clase, puteti accesa: www.e-mate.ro

Asculta imnul scolii!
Versuri:
Link-uri utile

Poate nu acum imediat, dar peste cativa ani, cand vom fi ajuns oameni mari, fericiti si impliniti cu tot ceea ce vom face, ne vom uita cu drag inapoi la cei care ne-au ajutat sa ajungem cei ce vom fi. Si atunci vom zambi melancolic si vom spune cu recunostinta, inca odata, ca si acum: VA MULTUMIM ! Pentru ca ati fost si ne-ati ajutat SA DEVENIM ”

PROMOČšIA 2017