Prima pagina Contact
Concursul Interjudetean de Matematica Ion Barbu-Dan Barbilian Calarasi
10 Mar 2011 10:06

 Elevii Şcolii 97 au participat, în semestrul I al anului şcolar 2010-2011 la Concursrul Interjudeţean de Matematică " Ion Barbu-Dan Barbilian " - Călăraşi, unde au obţinut premii şi menţiuni, astfel :

  • clasa a V - a - Balaban Alexandru (menţiune)
  • clasa a VI - a - Mihalcu Alexandru (premiul 2), Teodorescu Ioana (menţiune), Lucescu Teodor (menţiune), Moroşanu Robert (menţiune)
  • clasa a VII - a - Nita Lucian (menţiune)
  • clasa a VIII - a - Lucescu Patrik (premiul 3), Cristali Irina (mentiune), Tomescu Tudor (mentiune)
Asculta imnul scolii!
Versuri:
Link-uri utile

Poate nu acum imediat, dar peste cativa ani, cand vom fi ajuns oameni mari, fericiti si impliniti cu tot ceea ce vom face, ne vom uita cu drag inapoi la cei care ne-au ajutat sa ajungem cei ce vom fi. Si atunci vom zambi melancolic si vom spune cu recunostinta, inca odata, ca si acum: VA MULTUMIM ! Pentru ca ati fost si ne-ati ajutat SA DEVENIM ”

PROMOȚIA 2017