Prima pagina Contact
ACCESUL IN SCOALA GIMNAZIALA NR 97 IN ANUL SCOLAR 2016-2017
11 Sep 2016 12:10

 In anul scolar 2016-2017, intrarea si iesirea elevilor de la cursuri se va face astfel:

Clasele I-IV:

Intrarea in scoala, ora 8:00.

  • B1, B2 (corpul B), dinspre strada Albinelor, prin curtea interioara a scolii.
  • C1 (corpul C), dinspre Aleea Borcea

Iesirea de la cursuri, ora 11:30 sau 12:15

  • B2 (corpul B), spre curtea interioara a scolii, unde elevii pot fi preluati de familii.
  • C2 (corpul C), spre curtea interioara a scolii, unde elevii pot fi preluati de familii.

Clasele pregatitoare:

Intrarea in scoala, ora 11.

  • B1 (corpul B), dinspre strada Albinelor
  • C1 (corpul C), dinspre aleea Borcea

Iesirea de la cursuri, ora 14:00

  • B1 (corpul B), spre curtea interioara a scolii, unde elevii pot fi preluati de familii
  • C2 (corpul C), spre curtea interioara a scolii, unde elevii pot fi preluati de familii

Clasele V-VIII:

  • A1 (corpul A), dinspre strada Viorele, atat pentru intrarea cat si pentru iesirea de la cursuri

Pentru securitatea copiilor, parintii, bunicii, insotitorii sunt rugati sa astepte elevii la iesirea de la cursuri in curtea scolii, pana la limita terenului de sport si apoi sa paraseasca curtea scolii pentru a permite desfasurarea celorlalte activitati ale scolii.

Pe parcursul anului scolar, accesul in scoala pentru parinti se va face pe la intrarea principala a scolii, A1, din strada Viorele, numai pentru consultatii stabilite de invatatori, diriginti, pentru sedinte cu parintii sau pentru acces la secretariatul scolii doar dupa consemnarea datelor acestora in registrul de acces de la intrarea in unitate.

Este strict interzis accesul parintilor sau insotitorilor in unitate atat in timpul orelor de curs, cat si dupa acestea.

Va invitam sa vizualizati AICI caile de acces in Scoala Gimnaziala nr. 97

Asculta imnul scolii!
Versuri:
Link-uri utile

Poate nu acum imediat, dar peste cativa ani, cand vom fi ajuns oameni mari, fericiti si impliniti cu tot ceea ce vom face, ne vom uita cu drag inapoi la cei care ne-au ajutat sa ajungem cei ce vom fi. Si atunci vom zambi melancolic si vom spune cu recunostinta, inca odata, ca si acum: VA MULTUMIM ! Pentru ca ati fost si ne-ati ajutat SA DEVENIM ”

PROMOČšIA 2017