Prima pagina Contact
Home » Elevi » VIP-uri Scoala 97
VIP-uri Scoala 97

Parvu Andrei (cls 5-8 A)

          Premii 2006

-    mentiune   concursul revistei Arhimede  (etapa locala)
-    premiul 1 concursul revistei Arhimede (etapa zonala)
-    premiul 3  olimpiada de matematica (etapa pe sector)
-    premiul 2  olimpiada de matematica(etapa pe municipiu)
-    a participat la Olimpiada Nationala de Matematica –   

        Iasi, aprilie 2006

Stefan Cazacu

–  virtuoz violoncelist – a obtinut numeroase premii atat in tara cat si peste hotare iar in scoala a sustinut frumoase recitaluri care s-au bucurat de un real succes.

Orita Mihai (cls 5-8A)

          Premii 2006

-    premiul 3 concursul revistei Arhimede(etapa locala)
-    premiul 3 concursul revistei Arhimede  (etapa  zonala)
-    premiul 3 olimpiada de matematica (etapa pe sector)
-    mentiune concursul de matematica „Jose Marti” Sc nr 36
-    premiul 3 concursul revistei Arhimede  (etapa  finala)

            Premii 2007

-    premiul 1 concursul revistei Arhimede(etapa locala)
-    mentiune concursul revistei Arhimede (etapa  zonala)
-    mentiune concursul revistei Arhimede (etapa  finala)
-    premiul 3 concursul de matematica„Jose Marti” – Sc  nr 36
-    mentiune concursul de matematica: „ Matematica modus vivendi” – Ramnicu-Valcea

-    premiul 2 etapa pe municipiu.
-    calificat la olimpiada de matematica etapa nationala   Pitesti 2007.

-    premiul 1 concursul de matematica „Grigore Gheba”

 

Damoc Elena (cls 5-8 C)

         Premii 2006

-    premiul 3 concursul revistei Arhimede (etapa locala)
-    premiul 2 concursul revistei Arhimede(etapa  zonala)
-    premiul 1 olimpiada de matematica (etapa pe sector)
-    mentiune concursul de matematica „ Micii campioni”  Lic. T. Vianu
-     premiul 2 concursul de matematica „Jose Marti” – Sc nr 36

        Premii 2007

-    premiul 2 concursul revistei Arhimede (etapa locala)
-    premiul 3 concursul revistei Arhimede(etapa  zonala)
-    premiul 3 concursul revistei Arhimede (etapa finala)
-    premiul 3 olimpiada de matematica etapa pe municipiu.
-    premiul 2 concursul de matematica „Grigore Gheba”
-    medalie de bronz si mentiune la olimpiada de matematica faza nationala
-    mentiune concursul de matematica:    „ Matematica modus vivendi” – Ramnicu-Valcea

         Premii 2008

-    mentiune   concursul revistei Arhimede(etapa locala)
-    calificata la olimpiada de matematica etapa pe municipiu(22,5p)
-    premiul II concursul revistei Arhimede(etapa zonala)
-    premiul 1 la olimpiada de chimie (etapa pe sector)
-    mentiune la olimpiada de chimie (etapa pe municipiu)
-    mentiune la olimpiada de chimie (faza nationala)

 

Cursaru Gabriela(5-8D)

- a intrat în anul 2008 în echipa (primii 5) Campionatului European U16 feminin, Divizia B, fiind considerată CEA MAI BUNĂ CONDUCĂTOARE DE JOC a Campionatului European.

 

Apsan Iulia (5-8 D)

Premii 2006

-  mentiune  concursul revistei Arhimede  (etapa locala)
-  mentiune  concursul revistei Arhimede  (etapa zonala)
-  premiul 2 Jose Marti
-  premiul 3  olimpiada de matematica (etapa pe sector)
-  premiul I la olimpiada de romana – etapa pe sector
-  premiul I olimpiada de romana etapa pe muicipiu
-  Premiul special pentru imaginaţie epică –Iaşi

Premii 2007

-    Premiul I Concursul de creaţie literară în cadrul proiectului european „Europe at  school” –  2007 – 2008
-    Premiul al II lea olimpiada de romana – etapa pe sector
-    Premiul al II lea olimpiada de romana – etapa pe unicipiu

-    Premiul special  – Suceava , 2008
-    Menţiune– Suceava, 2008

 

Ionescu Stefania ( cls 5-8B)

      Premii 2006

-       premiul 1 concursul revistei Arhimede(etapa locala)   
-       premiul 1 concursul revistei Arhimede(etapa zonala)
-       premiul 2 concursul revistei Arhimede(etapa finala)
-       premiul 1 olimpiada de matematica (etapa pe sector)
-       mentiune concursul de matematica „ Micii campioni” – Lic. T. Vianu
-       premiul 2 concursul de matematica „Jose Marti” – Sc nr 36

       Premii 2007

-       premiul 3 concursul revistei Arhimede(etapa locala)
-       premiul 1 concursul revistei Arhimede (etapa zonala)
-       premiul 2 concursul revistei Arhimede (etapa finala)
-       premiul 2 olimpiada de matematica etapa pe municipiu
-       premiul 2 concursul de matematica „Jose Marti” – Sc nr 36
-       mentiune   concursul de matematica:    „ Matematica modus vivendi” – Ramnicu-Valcea

-       participanta la barajul concursului „Cangurul matematic”
-       premiul 2 concursul de matematica „Grigore Gheba”
-       premiul 2 concursul international de matematica „Arhimede” - IMAC (asociat)

             Premii 2008

-    premiul II concursul revistei Arhimede(etapa locala)
-    calificata la olimpiada de matematica etapa pe municipiu(18p)
-    mentiune la olimpiada de matematica etapa nationala-Timisoara(21,5p)
-    premiul II concursul revistei Arhimede(etapa zonala)
-    Medalie de argint si premiul 2 la concursul national Scoala cu ceas proba baraj de tip  OBM
-    medalie de argint la concursul international IMAC – lot oficial
-    premiul I la olimpiada de fizica-faza pe sector,
-    premiul III la olimpada de fizica - faza pe municipiu
-    premiul III si medalia de bronz la Olimpiada Nationala de Fizica - Piatra Neamt.

         Premii 2009

-    premiul 1 la concursul national de matematica Arhimede (etapa locala)
-    premiul 3 la etapa pe sector a olimpiadei de matematica
-    premiul 1 la etapa pe municipiu a olimpiadei de matematica
-    calificata la faza nationala a olimpiadei de matematica
-    premiul special la concursul de matematica Jose Marti
-    premiul 1 la concursul de matematica Spiru Haret
-    premiul 2 la concursul national de matematica Arhimede (etapa zonala)
-    premiul I la olimpiada de fizica-faza pe sector
-     premiul III la faza pe municipiu
-    diploma de merit la faza nationala desfasurata la RamnicuValcea.

Ilinca Andrei(5-8B)

Premii 2006

- mentiune  concursul revistei Arhimede  (etapa locala)
- mentiune  concursul revistei Arhimede  (etapa zonala)
- mentiune concursul revistei Arhimede (etapa finala)
- premiul 1  olimpiada de matematica (etapa pe sector)
- premiul 3  concursul de matematica „Jose Marti” – Sc nr 36

Premii 2007

- premiul 3 concursul revistei Arhimede  (etapa locala)

- premiul 2 ncursul revistei Arhimede  (etapa zonala)

- premiul 2 concursul de matematica „Grigore Gheba”

- premiul 1  olimpiada de matematica (etapa pe sector)

- mentiune  concursul de matematica „Jose Marti” – Sc nr 36

- premiul 3 olimpiada de matematica etapa pe municipiu

- mentiune   concursul de matematica:     „ Matematica modus vivendi” – Ramnicu-Valcea

- mentiune concursul international de matematica „Arhimede” - IMAC   (asociat)

Premii 2008

-  premiul II concursul revistei Arhimede  (etapa locala)

- calificat la olimpiada de matematica etapa pe municipiu(15p)

- premiu III la concursul interjudetean Jose Marti

- premiul III concursul revistei Arhimede  (etapa zonala)

- Medalie de aur la concursul national Scoala cu Ceas

- premiul III concursul revistei Arhimede  (etapa finala)

- medalie de bronz la concursul international IMAC – lot oficial

Premii 2009

- premiul 3 la concursul national de matematica Arhimede (etapa locala)

- premiul 3 la etapa pe sector a olimpiadei de matematica

- mentiune la concursul de matematica Jose Marti

- premiul 2 la concursul de matematica Spiru Haret

- mentiune la concursul national de matematica Arhimede (etapa zonala)

 

Soare Eduard (5-8B)

Premii 2006

-  premiul 3  concursul revistei Arhimede  (etapa locala)

-  mentiune  concursul revistei Arhimede  (etapa zonala)

-  premiul 2  olimpiada de matematica (etapa pe sector)

Premii 2007

- mentiune concursul revistei Arhimede  (etapa locala)

- mentiune  concursul revistei Arhimede  (etapa zonala)

- calificat la olimpiada de matematica etapa pe municipiu.

Premii 2008

-    calificat la olimpiada de matematica etapa pe municipiu(14p)

-    premiul 1 la olimpiada de chimie (etapa pe sector)

-    premiul 2  la olimpiada de chimie (etapa pe municipiu)

-    mentiune la olimpiada de chimie (faza nationala Botosani)

Premii 2009

- mentiune la olimpiada de chimie –faza nationala -Arad

- mentiune la concursul national de matematica Arhimede (etapa locala)

- mentiune la concursul national de matematica Arhimede (etapa zonala)

 

Voinea Amelia(5-8A)

Premii 2006

- premiul 2  concursul revistei Arhimede  (etapa locala)

- mentiune  concursul revistei Arhimede  (etapa zonala)

- mentiune concursul revistei Arhimede (etapa finala)

- premiul 2  olimpiada de matematica (etapa pe sector)

Premii 2007

- calificat la olimpiada de matematica etapa pe municipiu premiul 3 concursul revistei Arhimede  (etapa locala)

- mentiune  concursul revistei Arhimede  (etapa zonala)

- calificata la olimpiada de matematica etapa pe municipiu.

- participanta la barajul concursului „Cangurul matematic”

Premii 2008

- mentiune   concursul revistei Arhimede  (etapa locala)

-  premiul 1 la olimpiada de chimie (etapa pe sector)

 - premiul 2  la olimpiada de chimie (etapa pe municipiu)

-  mentiune la     -Concursul Raluca Ripan faza nationala Botosani

Premii 2009

- mentiune la olimpiada de chimie –faza nationala -Arad

 

Stoica Andrei(7A)

Premii 2009

-    premiul 3 la concursul national de matematica Arhimede (etapa locala)

-    premiul 1 la etapa pe sector a olimpiadei de matematica

-    premiul 3 la etapa pe municipiu a olimpiadei de matematica

-    calificat la faza nationala a olimpiadei de matematica

-    mentiune la concursul de matematica Jose Marti

-    premiul 3 la concursul national de matematica Arhimede (etapa zonala)

 

Carabin Vlad(5-6B)

Premii 2008

 -    premiul II concursul revistei Arhimede  (etapa locala)

-    calificat la olimpiada de matematica etapa pe municipiu(23,5p)

-    premiul II concursul revistei Arhimede  (etapa zonala)

-    mentiune concursul revistei Arhimede  (etapa finala)

-    calificat la proba de baraj a concursului Cangurul (127,75 pct)

-    participant la faza nationala a Olimpiadei de Matematica

-    mentiune la concursul national Scoala cu Ceas.

Premii 2009

-    premiul 3 la concursul national de matematica Arhimede (etapa locala)

-    premiul 2 la etapa pe sector a olimpiadei de matematica

-    premiul 2 la concursul de matematica Nicolae Coculescu – Slatina jud. Olt

-    mentiune la concursul de matematica Jose Marti

-    mentiune la concursul national de matematica Arhimede (etapa zonala)

Lucescu Matei(5-6A)

Premii 2008

 -    mentiune   concursul revistei Arhimede (etapa locala)

-         mentiune concursul revistei Arhimede  (etapa zonala)

-         premiul III concursul revistei Arhimede (etapa finala)

Premii 2009

-         mentiune la concursul national de matematica Arhimede (etapa locala)

-         premiul 3 la etapa pe sector a olimpiadei de matematica

-         mentiune la concursul national de matematica Arhimede (etapa zonala)

-         premiul 3 la concursul national de matematica Arhimede (etapa finala)

-         calificat la faza nationala a olimpiadei de matematica

-         mentiune la Proba blitz in cadrul concursului national   "LA SCOALA CU CEAS"

-         premiul 3 si medalie de bronz la Concursul national "LA SCOALA CU CEAS"

Cristali Irina (5-6A)

Premii 2008

 -     mentiune   concursul revistei Arhimede  (etapa locala)

-         calificata la olimpiada de matematica etapa pe municipiu(18,5p)

-         premiul II concursul revistei Arhimede  (etapa zonala)

-         mentiune concursul revistei Arhimede  (etapa finala)

-         mentiune la concursul international IMAC – lot asociat

Premii 2009

-         mentiune la concursul national de matematica Arhimede (etapa locala)

-         premiul 1 la etapa pe sector a olimpiadei de matematica

-         premiul 3 la concursul de matematica Jose Marti

-         premiul 2 la concursul national de matematica Arhimede (etapa zonala)

-         premiul 1 la concursul national de matematica Arhimede (etapa finala)

-         calificata la faza nationala a olimpiadei de matematica

-         premiul 3 si medalie de bronz la Concursul national "LA SCOALA CU CEAS"

 

-    premiul III concursul revistei Arhimede  (etapa locala)

Neacsu Bogdan(5-6B)

Premii 2008

-         calificat la olimpiada de matematica etapa pe municipiu(17,5p)

 -         mentiune concursul revistei Arhimede  (etapa zonala)

-         premiul III concursul revistei Arhimede  (etapa finala)

-         mentiune la concursul international IMAC – lot asociat

 Premii 2009

 -         mentiune la concursul national de matematica Arhimede (etapa locala)

-         premiul 2 la etapa pe sector a olimpiadei de matematica

-         premiul 2 la concursul national de matematica Arhimede (etapa zonala)

-         premiul 3 la concursul national de matematica Arhimede (etapa finala)

-         calificat la faza nationala a olimpiadei de matematica

-         mentiune la Concursul national "LA SCOALA CU CEAS"

-         medalie de argint la proba de baraj in cadrul concursului national  "LA SCOALA CU CEAS"

  

Asculta imnul scolii!
Versuri:
Link-uri utile

Educaţia este ceea ce rămâne după ce ai uitat tot ceea ce ai învăţat în şcoală.

Albert Einstein