Home » Catedre » FIZICA
Catedra de FIZICA

prof. NICOLAE GABRIELA

prof. SOFLETEA  AURELIA OLIMPIA

Performante in pregatirea elevilor la concursuri si olimpiade

• In aprilie 2001 elevul Tabarana Cristian a participat la Olimpiada Nationala de Fizica ce s-a desfasurat la Slatina unde a primit  diploma de merit.
  • In anul scolar 2007- 2008 eleva Ionescu Stefania a obtinut premiul I la olimpiada de fizica-faza pe sector, premiul III la faza pe municipiu si premiul III si medalia de bronz la Olimpiada Nationala de Fizica ce s-a desfasurat la Piatra Neamt.
  •  In anul scolar 2008- 2009 eleva Ionescu Stefania a obtinut premiul I la olimpiada de fizica-faza pe sector, premiul III la faza pe municipiu si diploma de merit la faza nationala desfasurata la RamnicuValcea.

Profesorii catedrei:
Aurelia Sofletea
Gabriela Nicolae

Ori să se revizuiască, primesc! dar să nu se schimbe nimica; ori să nu se revizuiască, primesc! dar atunci să se schimbe pe ici pe colo, şi anume în punctele esenţiale.

Farfuridi, din